Konfigurowanie biura domowego - tak działa wydajna praca i praca w sieci cyfrowej

Konfigurowanie biura domowego – tak działa wydajna praca i praca w sieci cyfrowej

Internet sprawia, że ​​życie na wiele sposobów jest wygodne. Oznacza to również, że tworzenie sieci może sprawić, że praca w biurze we własnym domu będzie łatwiejsza niż wcześniej. Możesz komunikować się ze współpracownikami i partnerami biznesowymi w czasie rzeczywistym za pośrednictwem czatu, uczestniczyć w spotkaniach na żywo za pośrednictwem wideotelefonii i udostępniać pliki innym osobom w chmurze za pomocą jednego kliknięcia. W rezultacie nie trzeba już być w biurze, jak w przeszłości, a zamiast tego można wygodnie pracować w domu. Jest to szczególnie przydatne dla matek i ojców, ale także dla firm, które mogą pracować bez dużych pomieszczeń biznesowych, pracując w domu. Jednak, aby móc pracować optymalnie i wydajnie w domowym biurze wymaga pewnej ilości sprzętu.

Jak wygląda odpowiedni obiekt?

home-office set-pomarańczowo-elementy-for-bardziej kreatywności

Niezależnie od tego, czy w biurze można wynająć osobne pomieszczenie lub tylko niszę w salonie, ważne jest, aby mieć przyjemną atmosferę. Wynika to przede wszystkim z mebli, które najlepiej utrzymywać w jasnych kolorach i wysokiej jakości. Nikt nie lubi pracować na chwiejnym biurku. Kolory ścian i dywanu zapewniają również pozytywną atmosferę pracy. Na przykład zielony jest dobry dla domowego biura, ponieważ ma działanie uspokajające, nie powodując zmęczenia. Pomarańczowe i fioletowe są również zalecane, ponieważ zapewniają siłę i witalizują lub promują moc determinacji i kreatywności. W tym kontekście należy wspomnieć o odpowiednim oświetleniu, które może również pomóc w walce ze zmęczeniem, a tym samym zapewnia efektywną pracę. Aby oszczędzać energię elektryczną w słoneczne dni, zaleca się ustawienie biurka w pobliżu okna. Odpowiednim dodatkiem do światła dziennego jest lampa wisząca, która zapewnia bezpośrednie światło z góry bezpośrednio nad miejscem pracy. Nawet lampa podłogowa to umożliwia i może być również zmieniana indywidualnie, jeśli ma regulowane lekkie ramię.
Ponadto wygodna pozycja siedząca z tyłu odgrywa ważną rolę dla dobrego samopoczucia, co osiąga się dzięki biurku z regulacją wysokości i podobnym krzesłem biurowym. To również powinno się obracać i być przewijane.

Co jest potrzebne do domowego biura?

Ciekawe-idee-home-office skonfigurować

Oprócz pracy, wydajna praca wymaga określonego sprzętu biurowego, który przede wszystkim obejmuje komputer. Wybór notebooka jest praktyczny, ponieważ można go łatwo przenieść na spotkanie z klientem lub w podróż służbową. Równie ważny jest router internetowy, który jest ważnym warunkiem współpracy z klientami, współpracownikami i partnerami biznesowymi, a także z drukarką. Najlepiej jest wybrać urządzenie wielofunkcyjne, faks, kopiarka, skaner i drukarka są w jednym. Z jednej strony oszczędza to koszty w porównaniu z pojedynczym zakupem, az drugiej strony oszczędza miejsce, ponieważ tylko jedno urządzenie musi znajdować się w domowym biurze. Ponadto zaleca się, aby drukarka była wyposażona w Wi-Fi, aby użytkownik mógł uzyskać bezprzewodowy dostęp do niej za pomocą różnych urządzeń, takich jak notebook, tablet i smartfon.
Inną opcją jest drukarka obsługująca Google Cloud Print. Jest to usługa podobna do usługi AirPrint firmy Apple. Jednak w przypadku usługi Google drukarka i urządzenie, z którego wysyłane jest zadanie drukowania, nie muszą znajdować się w tej samej sieci. Zamiast tego pliki są przesyłane przez Internet. Pozwala to użytkownikowi na rozpoczęcie zadania drukowania w ruchu, na przykład, gdy był właśnie na spotkaniu z klientem. Funkcja Google Cloud Print umożliwia także wielu użytkownikom dostęp do tego samego urządzenia z różnych lokalizacji.
Konieczne do korzystania z tej usługi jest konto Google, za pośrednictwem którego drukarka może zostać zwolniona. Ponadto możliwe jest również autoryzowanie różnych użytkowników.

foto-home-office skonfigurować printer_ID

Jakie modele drukarek są odpowiednie?

Jeśli kupisz nową drukarkę do domowego biura, powinieneś upewnić się, że jest odpowiednio oznaczona, aby korzystać z Cloud Print.
Odpowiednie drukarki to na przykład:

  • Modele HP ePrint
  • Seria Kodak: Hero, Office Hero, ESP C310, ESP Office 2100
  • Niektóre urządzenia firm Epson, Canon, Dell, Brother itp.

Jeśli model działa w Google Cloud Print, niesie ze sobą kolejny ważny wymóg - stałe połączenie z Internetem. Jest to niezbędne, aby usługa była w ogóle używana. Gdy podstawy już są gotowe, Cloud Print może być użyty natychmiast po zarejestrowaniu drukarki. Ze względów bezpieczeństwa transfer danych przez połączenie internetowe HTTPS zostanie usunięty natychmiast po wysłaniu.
Aby korzystać z usługi na urządzeniach mobilnych, takich jak smartfon lub tablet, należy pobrać aplikację. Wariant to ta sama aplikacja Google Cloud Print, która jest bezpłatna. Co więcej, alternatywy takie jak PrinterShare, Ease Print lub PrintCentralPro (iOS) są dostępne, ale kosztują kilka euro.

home-office set-meble-i-drukarka

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Пока оценок нет)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

71 − = 65

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: